Експериментальне повністю штучне серце було визнано журналом TIME найкращою інновацією 2024р в сфері медичної інженерії.
Стартап · 13/03/2025
Інноваційне повністью штучне серце BiVACOR здатне працювати нескінченно довго, що, можливо, взагалі усуне потребу в трансплантації живих органів.
Крах бульбашки доткомів. Як це було.
Варто знати  · 10/03/2025
10 березня 2000 року почалася одна з найбільших фінансових криз у світі технологій – так званий крах бульбашки доткомів. Величезна оборудка в сфері інноваційного підприємництва призвела до банкрутства сотень інтернет-стартапів. Дотком-криза стерла з ринку трильйони доларів і залишила понад 200 тис. тисячі людей без роботи. Як це сталося і чи можливе повторення такої кризи?

9 березня в США відзначається National Dishwasher Day - Національний день посудомийної машини
У 1886 році американська інноваторка Жозефіна Кокрейн отримала патент на першу в світі комерційно успішну парову посудомийну машину А на початку 1890-х років заснувала компанію Garis-Cochran Manufacturing для їх серійного виробництва
Гриборобот чи робот-гриб?
Технології · 06/03/2025
Машини, що працюють з грибним міцелієм, можуть призвести до появи в майбутньому роботів-садівників, які відчувають тонкі хімічні реакції рослин та приймають потрібні рішення по догляду за ними. Грибний міцелій - це система тонких ниток, що утворюють єдину сімбіозну систему з коріннями дерев та рослин. Міцелій, який простягається на великій площі, може пересилати поживні речовини та інформацію на великі відстані, подібно до «природнього Інтернету».

Crescent Dunes. Як провалився найбільший проєкт століття в сонячній енергетиці
Стартап · 27/02/2025
Ця історія про те, як найбільший у світі проєкт сонячної енергетики застарів, перш ніж він був повністю запущений... Ніхто не сумнівається в тому, що сучасні сонячні енергетичні системи (фотоелектричні, теплові та інші) мають багато переваг порівняно з традиційними джерелами енергії. Однак про «темний бік» сонячної енергії говорять рідко.
10 компетенцій, які будуть затребувані в найближчому майбутньому.
В епоху цифрових технологій застаріла система освіти не встигає змінюватися і трансформуватися так само швидко, як світ, що нас оточує. Тож сьогодні головними стають уміння критично мислити, здібності до взаємодії та комунікації й навички творчого підходу до справи. Які ж прогнози щодо зміни та розвитку тих компетенцій, які нам доведеться побачити в майбутньому? Про це - в аналітиці від World Economic Forum.

15 мотивувальних цитат Нормана Піла, фундатора позитивного мислення
Варто знати  · 13/02/2025
Норман Вінсент Піл - американський письменник, богослов, пастор, розробник «Теорії позитивного мислення» у своїх книжках ділиться своєю знаменитою формулою віри й оптимізму та допомагає набути впевненості в собі, підвищити самооцінку і досягати намічених цілей. Незважаючи на те, що деякі професійні психологи називали Нормана Піла шахраєм і «літературним гіпнотизером», ми наведемо кілька його цитат, а Ви вже самі вирішите, чи переконливий він у своїх висловлюваннях.
Прозорі сонячні панелі можуть перетворити хмарочоси на електростанції
Технології · 11/02/2025
Групі дослідників з Університету штату Мічиган (США) вдалося розробити повністю прозорі сонячні панелі - прорив, який може призвести до незліченних застосувань в архітектурі, а також в інших галузях, таких як мобільна електроніка або автомобільна промисловість.

Гарпаксофобія чи параноя стартапера?
У тебе є супер-ідея стартапу, але ти боїшся, що її вкрадуть? Побоювання обґрунтовані, чи це просто психоз? Давайте розбиратися!
29 січня День Народження Автомобіля з бензиновим двигуном
29 січня 1885 року Карл Бенц з Німеччини отримав патент на розробку автомобіля з бензиновим двигуном. Це було триколісне важке авто, яке вміщало двох пасажирів та могло розвивати швидкість до 16 кілометрів на годину. Наразі таку швидкість люди сприймають з посмішкою, але на ті часи це стало справжнім проривом у сфері машинобудування. Такий екіпаж отримав назву Motorwagen (Benz Patent Motorwagen TYP I).

Show more