Здавалося б, це неможливо! Але для студентів нічого неможливого немає, якщо вони беруть участь у престижному авіаційному конкурсі AHS.
Міжнародний щорічний конкурс студентських розробок AHS (AHS Student Design Competition) не тільки залучає студентів до розроблення повітряних апаратів вертикального зльоту, а й забезпечує практичне навчання інженерів-студентів у коледжах та університетах по всьому світу, а також сприяє підвищенню інтересу студентів до вертолітних технологій.

Конкурс AHS спонсорується такими компаніями, як Airbus Helicopters, Boeing, Bell Helicopter Textron і Sikorsky Aircraft Corp, що демонструє реальний інтерес авіаційних компаній до студентських розробок.
Кожна з команд-переможців у 34-му конкурсі AHS отримала грошову стипендію, а команду, що посіла перше місце, запросили на 74-й щорічний форум AHS International і щорічну виставку авіаційних технологій, що пройде 14-17 травня 2018 року у Феніксі (штат Аризона, США). Це основна професійно-технічна виставка вертолітної авіаційної галузі США, де хлопці зможуть представити свої проєкти.
У 2017 році призовий фонд конкурсу AHS становив 12 500 доларів і заробити їх можна було «дуже просто». Конкурсантам пропонувалося розробити безпілотний літальний апарат, який може зависнути в повітрі на висоті 1 км на 24 години (і більше) з корисним вантажем на борту у 80 кг.
Було подано багато заявок, але перше місце в категоріях «найкраща розробка» і «найкраща апаратна перевірка» посіла команда хлопців з університету Меріленд (США) з апаратом «Elysium».
У цьому проєкті було мінімізовано загальну вагу конструкції, механічну складність і час обслуговування. Крім того, команда Elysium виграла і факультативну частину конкурсу за найкращу перевірку обладнання, тестуючи потенційні двигуни з повітряним і рідинним охолодженням упродовж 24-годинного часу безперервної автономної роботи.

Сучасні безпілотники вертолітного типу не можуть тривалий час зависати в повітрі, оскільки такий режим суттєво збільшує споживання палива двигунами або енергії електромоторами.
Сьогодні серед важких (понад 500 кг) безпілотних гелікоптерів з максимальним часом польоту є A160T Hummingbird американського концерну Boeing (18,7 годин) і MQ-8C FireScout, створений на базі багатоцільового гелікоптера Bell 407 (15 годин горизонтального польоту та близько дев'яти годин у режимі «зависання»).


Легкий гібридний квадрокоптер HQ-60 компанії Latitude Engineering може протриматися в повітрі 22,5 години.

Маса безпілотного гелікоптера, що спроєктований командою з університету Меріленда, становить 822 кілограми. Його планується оснастити гібридною установкою, в якій за привод генератора відповідає бензиновий двигун потужністю 125 кінських сил.
Апарат спроєктовано за поперечною схемою - він оснащений крилом, на кінцях якого розміщено електромотори з несучими повітряними гвинтами, що обертаються в протилежні сторони. Гвинти приводяться в дію через планетарні редуктори.

Elysium буде оснащений нікель-кадмієвою акумуляторною батареєю, ємності якої вистачить на забезпечення п'ятихвилинної аварійної посадки.
За розрахунками розробників, новий безпілотник зможе літати протягом 42 годин зі швидкістю до 110 кілометрів на годину і зможе нерухомо зависати в повітрі до 33 годин. У планах розробників побудова працюючого прототипу. Уже є компанії, що готові профінансувати ці роботи.
Ну а всім, хто небайдужий до авіабудування, пропонуємо взяти участь у міжнародному конкурсі AHS.
Подробиці на сайті конкурсу AHS International
STARTUP NEWS