Технології

Гриборобот чи робот-гриб?
Технології · 06/03/2025
Машини, що працюють з грибним міцелієм, можуть призвести до появи в майбутньому роботів-садівників, які відчувають тонкі хімічні реакції рослин та приймають потрібні рішення по догляду за ними. Грибний міцелій - це система тонких ниток, що утворюють єдину сімбіозну систему з коріннями дерев та рослин. Міцелій, який простягається на великій площі, може пересилати поживні речовини та інформацію на великі відстані, подібно до «природнього Інтернету».
Прозорі сонячні панелі можуть перетворити хмарочоси на електростанції
Технології · 11/02/2025
Групі дослідників з Університету штату Мічиган (США) вдалося розробити повністю прозорі сонячні панелі - прорив, який може призвести до незліченних застосувань в архітектурі, а також в інших галузях, таких як мобільна електроніка або автомобільна промисловість.

Ілон Маск конструює кіборга?
Технології · 25/11/2024
Компанія американського мільярдера Ілона Маска «Нейролінк» (Neuralink), яка розробляє нейроінтерфейси для під'єднання людського мозку до комп'ютерів, імплантувала чип у мозок людини. Мета полягає в тому, щоб із часом почати імплантувати пристрої паралізованим людям, що дасть їм змогу керувати телефонами або комп'ютерами.
Дівчата - роботи реалізують Ваші сміливі фантазії. Це не вигадка, це тривожна реальність
Технології · 20/11/2024
Ще не розуміючи психологічний портрет своєї цільової аудиторії, Метт Макмаллен створив компанію Abyss Creations Realbotix, яка стала провідним виробником силіконових дівчат RealDoll в Америці. Тепер він продає від 400 до 500 ляльок щороку за ціною від 4 тисяч доларів за базову модель до 50 тисяч доларів за спецзамовлення.

Made in China. Ціна технологічного успіху
Технології · 01/10/2024
Багато хто уявляє сучасний Китай як оазу майбутнього - з ультрасучасними мегаполісами і високотехнологічною промисловістю. Піднебесна під керівництвом «мудрої комуністичної партії» дійсно досягла великих успіхів у будівництві «матеріально-технічної бази комунізму». Про це багато пишуть у газетах, але тільки не пишуть про те, якою ціною китайська економіка досягла таких висот і що стає з людьми, які хочуть розповісти про це світові.
Першій в світі «графеновий» презерватив.
Технології · 20/10/2023
Компанія ONE Condoms випустила перший у світі графеновий презерватив. Графен був відкритий у 2004 році, швидко привернувши увагу міжнародної спільноти як найтонший, найміцніший і найбільш провідний матеріал на планеті. З’єднуючись разом, молекули графену заповнюють простір між молекулами латексу, створюючи новий матеріал, який покращує тонкість, гнучкість і теплопровідність. Результатом є найтонший зручний презерватив, який покращує задоволення, зв’язок і відчуття.

Шнобелівка-21: чим пахнуть глядачі трилера, як лікувати нежить оргазмом, чи можна перевозити носорогів догори дригом та інші наукові дослідження
Технології · 22/09/2021
У вересні, як завжди, відбулася церемонія нагородження лауреатів 31-ої Шнобелівської премії (в оригіналі - Ігнобелівської, що з англійської можна перекласти як "ганебна" або "ганебна премія"). Претенденти на "Шнобелівку" не відзначалися глобальними дослідженнями та розв'язували менш значущі завдання, наприклад, досліджували, чим пахнуть глядачі в кінотеатрах, як впливає оргазм на нежить, чи можна перевозити носорогів догори дриґом та якою мовою розмовляють коти...
Паровози 21 століття?
Технології · 24/03/2021
Сьогодні залізничний транспорт розвивається лише в інноваційному напрямку. Поряд із новими видами електричних та дизельних локомотивів з'являються монорейкові поїзди та швидкісні поїзди на магнітному підвісі. Здавалося б, світ уже не повернеться до демонів, що вивергають дим, під назвою паровоз. Але... ніколи не кажи ніколи.

Шнобелівська премія 2020. Ніж із фекалій, алігатор із гелієм, черв'яки, що вібрують, та інші наукові дослідження.
Технології · 18/09/2020
17 вересня у Гарварді відбулася церемонія вручення альтернативної Ігнобелівської (або, як у нас її називають, Шнобелівської) премії 2020 року в різних галузях і сферах наукової та навколонаукової діяльності. Про історію виникнення цієї премії ми вже писали. Додам тільки, що грошовий розмір премії не змінився - це 10 трильйонів зімбабвійських доларів однією банкнотою, ну а приз переможці мають скрутити собі з паперу самі. Шаблон висилається організаторами електронною поштою.
Пиво буває різним, або чи може бути пиво міцніше горілки?
Технології · 08/08/2020
На сьогоднішній час чемпіонами з приготування найміцнішого (натурального!) пива на планеті є пивовари-новатори Льюїс-Шанд і Джон Маккензі з Шотландії. У 2013 році вони зварили пиво "Snake Venom" (зміїна отрута), міцністю 67,5%! Зварили і поставили крапку в міжнародних "пивних перегонах".

Show more