У травні цього року в мережі з'явилася реклама нового данського сорту пива, під час виготовлення якого використовувалися відходи людської життєдіяльності. Такий собі «репісинг» популярного хмільного напою. Ми вирішили розібратися з цим питанням.

«Пільзнер» або “Пльзеньське” - найбільш поширений на ринку вид пива. Має характерний пивний аромат і м'який смак хмелю. Названий на честь чеського міста Пльзень, з яким традиційно пов'язують поширення цього виду пива. Так стверджує Вікіпедія і немає підстав піддавати це сумнівам.
Креативна ідея данських пивоварів вельми оригінальна. Як альтернативу «Пільзнеру» вони запропонували на ринок екологічно чисте пиво «Піснер» або «Пісеньське» - пиво, під час виготовлення якого використовують сечу, зібрану на великих пивних і музичних фестивалях!
У рекламі повідомлялося, що пивоварна компанія Nørrebro Bryghus зібрала 50 000 літрів людської сечі для виробництва пива «The Pisner», призначеного для найсміливіших любителів пінного напою.

Ідея вражає своєю оригінальністю і в контексті програм з ресайклінгу всіляких відходів не виглядає настільки вже неймовірною. Одне лише викликає сумнів. «Космічна» технологія з ресайклінгу людських відходів вельми дорога і використовувати її в пивному виробництві економічно недоцільно. «Космічні» технології призведуть до “космічних” цін. А пивовари грошики рахують.

Дійсно, так і вийшло. Нове пиво «Pisner» - просто черговий маркетинговий хід.
Насправді, це пиво не містить навіть слідів справжньої сечі.
Родзинка пивної новинки в тому, що замість традиційного методу використання гною для удобрення ячменю, ячмінь для пива «Піснер» удобрюється людською сечею, зібраною на фестивалі. Ось і весь «ресайклінг».
Чого у данських пивоварів не відняти - це ентузіазму в зборі рідких відходів людської життєдіяльності. Проєкт «Pisner» - це перший приклад збору сечі в таких широких масштабах.
Маркетологи данського пивоварного заводу жартома використали термін «пивна переробка» («beercycling») під час виготовлення партії в 60 000 пляшок органічно приготованого, безпечного для споживання пива «Pisner».

А ідея, взагалі-то, була хороша. Вітчизняні інноватори могли б підказати багато хороших ідей зі збору сировини для майбутнього продукту.
Ну а за наявної в Європі прискіпливості під час поділу сміття розділяти рідкі відходи теж не становило б труднощів.

STARTUP NEWS