Маршалл Голдсміт - консультант найкращих топ-менеджерів США і світу, відомий бізнес-експерт, який увійшов до числа 50 найвпливовіших фахівців у сфері менеджменту.
Голдсміт - автор бестселерів «Стрибни вище голови! 20 звичок, від яких потрібно відмовитися, щоб підкорити вершину успіху», “Mojo: Як його здобути, як його зберегти і як повернути, якщо ви його втратили” та багатьох інших книжок, сумарний тираж яких перевищив 2 мільйони примірників. Його книжки перекладені 30 мовами і стали бестселерами в 12 країнах.

Своїм наставником Голдсміт називає знаменитого теоретика менеджменту Пітера Друкера, а серед клієнтів самого Голдсміта - керівники Світового банку, компаній Ford, IBM та багатьох інших найбільших глобальних організацій.
Поради сучасним керівникам допоможуть тим, хто захочуть стати справжніми лідерами XXI століття.
Порада перша: запитуйте, слухайте і навчайтесь у тих, ким ви керуєте
Сучасним керівникам важливо зрозуміти, що стиль менеджменту, який приносив успіх раніше, не принесе успіх у майбутньому. У минулому лідер знав більше, ніж його команда. У майбутньому ж дедалі частіше й частіше виникатимуть ситуації, коли лідеру доведеться керувати лише працівниками розумової праці, які знають більше за керівника. Їм не потрібно говорити, що і як робити. Керівники мають ставити запитання таким співробітникам, слухати їх і вчитися в них. Тому моя перша порада: зрозумійте, Ви будете керувати людьми, які знають більше за Вас. Ви не зможете говорити людям, що і як робити. Ви запитуватимете, слухатимете і вчитиметеся.
Порада друга: спілкування і робота з усім світом мають стати частиною вашого життя
Бізнес ставатиме дедалі глобальнішим, тому всім керівникам потрібно буде навчитися працювати на глобальному ринку. Їхнє мислення має стати глобальним, а не локальним, яким воно дуже довгий час було в багатьох. Лідерам майбутнього потрібно навчитися працювати з людьми з усього світу і зробити це частиною свого життя.
Порада третя: прийміть кроскультурну різноманітність
Керівникам необхідно адаптуватися не тільки до різноманітності культур усередині своєї країни. Вони взаємодіятимуть у масштабі всього світу з людьми найрізноманітнішого походження, з людьми з різним минулим. І здатність адаптуватися до такого розмаїття, здатність спілкуватися з різними людьми стане обов'язковою якістю лідера майбутнього.
Порада четверта: зрозумійте, як технології впливають на бізнес
Нові технології стануть вкрай важливим питанням для керівників у майбутньому. Навіть якщо ви не захоплюєтесь новими технологіями і не знаєтесь на них, вам необхідно буде зрозуміти, як технології впливають на ваш бізнес, що вони роблять з ним і як вони це роблять.
Експертами в галузі технологій ставати не потрібно, але без розуміння технологій керівникам майбутнього не обійтися.
Порада п'ята: навчайтесь створювати союзи і партнерства
Історично керівники працювали «згори донизу», але в майбутньому вони зможуть досягати успіху тільки завдяки союзам і партнерствам з різними видами організацій по всьому світу і навіть з конкурентами. Знадобляться різні види союзів, відносин і партнерств. Наприклад, багато років тому моїм головним клієнтом була компанія IBM. У неї не було союзів і партнерств. Але вже сьогодні вони - головний елемент стратегії IBM. Уміння створювати союзи стане характерною рисою лідерства в усьому світі.
Порада шоста: не доводьте, що ви за всіх розумніші
Найтиповіша помилка керівників пов'язана з їхнім его, з бажанням завжди перемагати, доводити, що ти розумніший за всіх. У своїй книзі «Стрибни вище голови» я пишу про це.
Коли ви перебуваєте в нижній частині організаційної ієрархії, вам потрібно доводити, що ви розумний, у тому числі собі. Вам не можна помилятися. Коли ви нагорі кар'єрних сходів, вам потрібно допомагати іншим людям ставати кращими. Вам більше не потрібно бути героєм, ваша мета - зробити героями оточуючих. І це дуже важко - перетворитися з людини, яка намагається всього досягти, якій потрібно думати про себе, на лідера, який думає про всіх інших.
Порада сьома не заважайте підлеглим генерувати ідеї
Світ 21 століття - це світ креативної економіки та креативних співробітників. Тут і проявляється ще одна типова помилка керівника. Вона полягає в «додатковій цінності».
Що це означає? Уявімо, що я молодий, розумний і сповнений ентузіазму співробітник, а ви - мій керівник. Я пропоную ідею, яка вам подобається. Замість того щоб просто сказати, що це чудова ідея, ви говорите: «Це добре, але чому б не додати до неї ще й це?»
Проблема в тому, що після вашої пропозиції якість ідеї може збільшитися на 5%, але моє бажання реалізувати її знизиться на 50%. Адже це більше не моя ідея, тепер вона ваша.
Порада восьма: визнавайте свої недоліки і постійно вчіться
Роботу керівника можна описати як роботу з іншими людьми та за допомогою інших досягати тих чи інших цілей.Головні слова в цьому визначенні - «інші люди».Я б сказав, що ідеальний керівник - це той, хто не боїться подивитися в дзеркало. Це той, кому вистачає скромності, щоб визнати, що йому є, куди рости.Той, хто достатньо дисциплінований, щоб робити важку роботу, необхідну для поліпшень
.
Я працював із різними керівниками, і серед них є Алан Маллалі.Це видатна людина. Він був гендиректором компанії Ford, при ньому ціна акцій Ford піднялася з $1 до $18,4.Я мав честь бути його коучем і я досі з ним працюю, він мій хороший друг.
Алан - фантастичний лідер і чудовий хлопець. Коли він залишив компанію, його рейтинг довіри серед усіх співробітників становив 97%. Тобто він був не тільки чудовим бізнес-лідером, він був ще й чудовим керівником для людей, з якими працював. Вони його обожнювали.
Одного разу Алан, розповідаючи мені про своїх співробітників, дав урок. Він сказав: «Якщо я не експерт з якогось питання і є люди, які на цьому краще розуміються, то чому я говорю? Чому б не послухати їх?»
STARTUP NEWS