· 

10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ – Business Insider


Business Insider поспілкувався з експертами та провів дослідження, щоби скласти список професій, які найбільше ризикують бути заміненими ШІ. Видання переконує, що ChatGPT може бути потужнішим, ніж ми коли-небудь уявляли.

 

Нещодавно Google з’ясувала, що теоретично вони б взяли на роботу бота ChatGPT як початкового кодера, якби він проходив співбесіду в їхній компанії.

 

Працівники Amazon, які тестували ChatGPT, сказали, що він демонструє вражаючі навички у вирішенні завдань клієнтської підтримки та створенні навчальних матеріалів.

 

За цими показниками технологічні компанії, такі як IBM та британський телекомунікаційний гігант BT Group, вже оголосили про скорочення персоналу. 

 

Експертне дослідження від Goldman Sachs показало, що генеративні інструменти ШІ можуть фактично вплинути на 300 мільйонів робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі. Згідно з аналізом McKinsey, до 2030 року понад 12 мільйонів американців можуть змінити професію, аби уникнути втрати робочих місць через автоматизацію процесів.

 

Отже, ось список з 10 галузей, які ШІ може замінити в майбутньому:

 

Технічні вакансії (кодувальники, програмісти, інженери програмного забезпечення, аналітики даних, тощо).

Кодування та комп’ютерне програмування є затребуваними навичками, але цілком можливо, що ChatGPT і подібні інструменти ШІ можуть заповнити деякі прогалини в найближчому майбутньому.

 

Насправді передові технології, такі як ChatGPT, можуть створювати код швидше, ніж люди, а це означає, що роботу можна виконати з меншою кількістю співробітників, сказав Business Insider Марк Муро, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса, який досліджував вплив ШІ на американську робочу силу.

 

«Ті завдання, що потребують великої команди розробників ПЗ, можуть бути виконані значно меншою командою», — додав він.

 

Такі технічні компанії, як OpenAI від виробника ChatGPT, уже розглядали можливість замінити інженерів програмного забезпечення агентами ШІ. Проте Одед Нетцер, професор Колумбійської бізнес-школи, вважає, що штучний інтелект може лише допомогати програмістам, а не повністью виконувати їх роботу.

 

Робота в ЗМІ (реклама, створення контенту, технічний текст, журналістика). Дійсно, ChatGPT і подібні форми штучного інтелекту можуть вплинути на роботу в ЗМІ, включаючи рекламу, технічне написання, журналістику та будь-яку роботу, яка передбачає створення контенту. Це тому, що ШІ здатний читати, писати та добре розуміти текстові дані.

 

Економіст Пол Кругман у статті New York Times, опублікованій ще у грудні 2022 року писав, що ChatGPT може виконувати такі завдання, як звітність і підготовку контенту «ефективніше, ніж люди».

 

Медіаіндустрія вже почала експериментувати з контентом, створеним штучним інтелектом. Сайт технічних новин CNET використовував інструмент штучного інтелекту, подібний до ChatGPT, для написання десятків статей - хоча видавцю доводилося все перевіряти та вносити виправлення.

Видавець BuzzFeed використав технологію від виробника ChatGPT для створення нових форм вмісту, таких як вікторини та путівники. Є і сумні приклади того як ШІ використовують для створення фейкового новинного клікбейтового контенту. Але все ж таки у більшість роботи, яку виконують творці корисного контенту входить маса людських суджень і її не можна автоматизувати просто так.  

 

Вакансії в юридичній галузі (асистенти та помічники юристів). Робітники в юридичній галузі, наприклад помічники юристів відповідають за споживання великої кількості інформації, синтезування того, що вони дізналися, а потім перетворення його в юридичний запис або висновок. З одного боку такі дані насправді досить структуровані, дуже орієнтовані на мову, і тому цілком піддаються генеративному ШІ, а з іншого боку штучний інтелект не зможе повністю автоматизувати ці роботи, оскільки для розуміння того, чого хоче клієнт або роботодавець, потрібна певна міра людського судження.

 

Аналітики маркетингових досліджень. ШІ добре аналізує дані та прогнозує результати. Ось чому аналітики маркетингових досліджень можуть бути сприйнятливими до змін, спричинених ШІ.

 

Аналітики маркетингових досліджень відповідають за збір даних, виявлення тенденцій у цих даних, а потім використують  отримані дані для розробки ефективної маркетингової кампанії, або для ефективної рекламної компанії. Це ті речі, з якими, як ми зараз бачимо, штучний інтелект може впоратися.

 

Вчителі. Вчителі по всій країні стурбовані тим, що учні використовують ChatGPT для обману при виконанні домашнього завдання, але, за словами Пенчена Ши, заступника декана факультету обчислювальної техніки та інформаційних наук Рочестерського технологічного інституту, їм також варто подумати про безпеку і своєї роботи.

 

ChatGPT «вже може легко викладати заняття», — відповів Ши на питання New York Post. "Хоча в ньому є помилки та неточності з точки зору знань, це можна легко покращити", - сказав він. «По суті, вам потрібно просто навчити ChatGPT».

 

Але Шеннон Ахерн, вчителька математики та природничих наук у середній школі, сказала, що хоча вона і використовує ШІ  для планування уроків, вона не хвилюється, що її повністью замінить робот.

«Завжди буде потреба в нас і в людському зв’язку, який супроводжується особистим навчанням», — сказала вона.

 

Вакансії у сфері фінансів (фінансові аналітики, персональні фінансові консультанти). За словами Марка Муро, дослідника Брукінгського інституту, штучний інтелект може вплинути на аналітиків з маркетингових досліджень, фінансових аналітиків, особистих фінансових консультантів та інших фахівців у сфері особистих фінансів, які потребують маніпулювання значними обсягами числових даних.

 

«Штучний інтелект може визначати тенденції на ринку, висвітлювати, які інвестиції приносять кращий і гірший результат, повідомляти про це, а потім використовувати різні форми даних, скажімо, фінансовою компанією, щоб спрогнозувати кращу інвестиційну стратегію», — сказав Муро. За його словами, фінансові аналітики сьогодня заробляють багато грошей, але частина їх роботи вже автоматизована.

 

Трейдери. Певні професії на Уолл-стріт можуть бути під загрозою. В інвестбанках беруть на роботу випускників вишів, які потім два-три роки працюють як роботи, займаючись лише Excel-моделюванням. І для цього зовсім не потрібні люди, штучний інтелект може з цим впоратися.

 

Графічні дизайнери. У публікації Harvard Business Review , опублікованій у грудні 2022 року, троє професорів вказали на DALL-E , інструмент ШІ, який може генерувати зображення за лічені секунди, як на потенційного руйнівника індустрії графічного дизайну.

 

«Підвищення навичок мільйонів людей у їхній здатності створювати зображення та маніпулювати ними матиме глибокий вплив на економіку», — написали вони, додавши, що «ці нещодавні досягнення в області штучного інтелекту, безсумнівно, відкриють період труднощів для тих, чиї робочі місця безпосередньо постраждають і кому важко адаптуватися».

 

Доктор Карл Бенедикт Фрей, економіст з Оксфордського університету, сказав Business Insider, що інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT, можуть насправді допомогти працівникам у «креативних» галузях, таких як мистецтво та графічний дизайн, створювати якіснішу роботу. Але «на мій погляд, мова йде не про автоматизацію», — сказав Фрей. «Це більше стосується демократизації та конкуренції, що потенційно призведе до зниження зарплати для людей у деяких із цих професій».

 

Бухгалтери. Професія бухгалтера зазвичай розглядається як стабільна, але навіть працівники цієї галузі можуть бути під загрозою. «Технології ще не позбавили всіх роботи, але вони вже позбавили роботи деяких людей», - сказав Бретт Каравей, доцент Інституту комунікації, культури, інформації та технологій Університету Торонто. Каравей додав, що завдяки сучасним ШІ програмам, під загрозою може опинитися, зокрема, «інтелектуальна праця» таких фахівців, як юристи та бухгалтери.  «Це щось нове, і буде цікаво побачити, наскільки це руйнівно та боляче для зайнятості та політики».

 

Агенти з обслуговування клієнтів. Напевно, вам уже доводилося дзвонити або спілкуватися в чаті з відділом обслуговування клієнтів компанії, і вам відповідав чатбот. ChatGPT і пов'язані технології можуть продовжити цю тенденцію.

 

Дослідження технічної дослідницької компанії Gartner ще у 2022 році передбачило, що до 2027 року чат-боти стануть основним каналом обслуговування клієнтів приблизно для 25% компаній.

 

***

Ось такий розклад. Що можна добавити, ШІ дійсно може бути корисним у багатьох сферах бізнесу що пов’язані з аналітикою та маніпулюванням значними обсягами числових даних. Але він ніколи не зможе повною мірою зрозуміти чого реально потрібно потенційному клієнту, у нього не буде людської харизми і креативу людського спілкування. 

 

 

STARTUP NEWS

За матеріалами business insider