Багаторазова ракета-носій Terran R від компанії Relativity Space буде введена в експлуатацію протягом трьох років, і процес її створення буде революційним, тому що вона буде повністю надрукована на 3D-принтері.

Terran R - двоступенева ракета висотою 65.8 метри, діаметром 4.87 метри і 5-ти метровим обтічником корисного навантаження, яке становитиме 20 000кг!
Отже, потужність нової інноваційної ракети буде майже такою ж, як у знаменитого SpaceX Falcon 9.
Terran R буде оснащуватися сімома ракетними двигунами Aeon R, надрукованими на 3D-принтері, а його верхня ступінь буде оснащена одним двигуном Aeon Vac.
Космічний корабель буде виготовлятися з використанням технологій 3D-друку, штучного інтелекту та автономної робототехніки для друку окремих конструкцій і двигунів.

Створення ракети завжди було трудомістким процесом. Для, наприклад, спеціального інжектора космічного човника, який впорскує потоки палива в тягову камеру двигуна, виготовлялося два роки. Тепер весь процес друку займає дві тижні.
На 3D-принтері можна надрукувати ракету-носій всього за 60 днів. Причому, саме 3D-друк дає можливість створити виріб з унікальними аеродинамічними характеристиками та геометрією, які були неможливі за використання традиційних методів виробництва.
За допомогою 3D-друку конструктори виробляють не тільки скоротити кількість деталей у ракеті від 60 000 до 730, а й значно скоротити терміни розробки.
«З моменту заснування нашого старту в акселераторі Y Combinator минуло лише п'ять років. Ми планували роздрукувати Terran 1, а потім Terran R - у 20 разів більше, повністю багаторазову ракету - на нашій платформі Factory of the Future», - сказав Тім Елліс, генеральний директор компанії. «Сьогодні ми на крок ближче до цієї мети. Разом із нашою першою ракетою Terran 1 наш другий продукт Terran R використовує революційний підхід Relativity до 3D-друку - скорочення всіх деталей, підвищення швидкості впровадження інновацій, гнучкості та надійності. Це забезпечити виведення на ринок наступного покоління ракет-носіїв».
Завдання Relativity - довести свою технологію до такого рівня, щоб можна було надсилати принтери та сировину на Марс і друкувати ракети на місці.
Наразі стартап залучив понад 685 мільйонів доларів інвестицій, зокрема 500 доларів США - в листопаді минулого року (за оцінкою компанії в 2,3 мільярда доларів).
Починаючи з 2024 року, Terran R буде запускатися зі стартового майданчика компанії на місі Канаверал і якщо перші запуски пройдуть успішно, то стартап зможе надати клієнтам доступ до космосу на навколоземних орбітах за дуже доступними цінами.
STARTUP NEWS