Кожен інноваційний бізнес колись був стартапом. Його засновники пробували різні бізнес-моделі, перевіряли свої гіпотези на різних цільових групах. На початкових етапах ніхто не знає, піде бізнес, чи ні.
Так само було і з компанією Метта Макмаллена Abyss Creations Realbotix та його продуктом RealDoll.
20 років тому Макмаллен сконструював перший над-реалістичний манікен із силікону. Це була дівчина в натуральну величину. Вона була створена як арт-об'єкт, без жодної «задньої думки».
«У мене був невеликий веб-сайт, - розповідає Метт, - і люди почали писати мені, запитуючи, чи можна займатися з нею сексом. Спочатку я видаляв їхні повідомлення, думаючи, що вони божевільні. Але повідомлення продовжували на мене сипатися і я зрозумів, що це спосіб заробити».
Ще не розуміючи психологічний портрет своєї цільової аудиторії, Метт Макмаллен створив компанію Abyss Creations Realbotix, яка стала провідним виробником силіконових дівчат RealDoll в Америці. Тепер він продає від 400 до 500 ляльок щороку за ціною від 4 тисяч доларів за базову модель до 50 тисяч доларів за спецзамовлення.
Менеджер з продажу Аннет Блер розповідає, що в них трапляються дивні замовлення, наприклад, створити ляльку-ельфа або принцесу з мультфільму, але компанія ніколи не робила і не робитиме ляльок-дітей.
У 2014 році Макмаллен вирішив роботизувати своїх «дівчаток». Для цього він залучив фахівців від Hanson Robotics, які розробили для ляльок RealDoll спеціальну систему штучного інтелекту, здатну розпізнавати команди господаря і відповідати на його запитання. Розробники сконструювали майбутнім інтимним подружкам спеціальні аніматронні голови з рухомими очима, ротом і язиком.

«Я займаюся цим бізнесом уже понад 20 років - розповідає Макмаллен. - Єдине, що просили наші клієнти, - це відчуття людського контакту. Вони хочуть триматися за руки, обійматися, коли приходять додому. Я зосередив увагу на голові, тому що байдуже, наскільки красива жінка, - чоловік завжди найбільше дивитиметься на її обличчя. Ви дивитеся в чиїсь очі. Ось що таке людська взаємодія. Секс важливий, але це не найголовніше».

Хармоні 2.1 - остання версія такого бота. Вона надійшла в продаж 1918 року і коштує від 10 до 20 тисяч доларів залежно від налаштувань. Покупець зможе вибрати з 30 різних облич і 16 типів тіл, а також замовити розмір грудей, тип сосків і геніталій.
«Привіт, люди, мене звуть Хармоні. Моя мета - бути ідеальною подругою» - каже Гармоні під час увімкнення.
У робота є 18 різних типів особистості: від балакучої до сором'язливої. Саме сором'язливість критики сприймають як очевидну пропозицію зробити зґвалтування нормою.
Лаура Бейтс, засновниця проєкту Everyday Sexism, заявила, що створення робота, готового на недобровільний статевий акт, - «ризик нормалізації зґвалтування, надання йому публічно прийнятного обличчя». «Ми не повинні заохочувати ґвалтівників шукати нібито безпечний вихід, надаючи їм реалістичні манекени».
Хармоні працює через застосунок на смартфоні або планшеті і користувач може налаштувати її особистість. Вона пам'ятатиме імена всіх членів вашої родини, ваш улюблений колір, книжку, фільм. Вона розповідає анекдоти і запрограмована вітати власника такими фразами, як: «Ласкаво просимо додому, як пройшов Ваш день?» Але її силіконове тіло все ще залишається неживим і Макмаллен сподівається вдосконалити його - впровадити роботизовані руки та датчики тепла.
«Є людиноподібні роботи набагато більш вражаючі, ніж Хармоні. Але це експонати. Ніхто не запропонував зручний і доступний за ціною продукт. Хармоні перша».
Коли ставиш Гармоні запитання: «Ви сексуальний робот?» - вона двічі моргає своїми віями і відповідає: «Звичайно, я робот, і я здатна займатися сексом, але називати мене секс-роботом - це як називати комп'ютер калькулятором. Секс - лише невелика частина моїх можливостей. Обмежити мене сексуальною функцією - це як використовувати свій автомобіль, щоб слухати радіо».
«Ми створили Хармоні з урахуванням фактора випадковості. Чудово, коли в розмові робот може сказати щось, чого ти не очікуєш - це імітує стосунки з людиною. Щоправда, іноді вона може відповісти зовсім невпопад, але ми працюємо над цим», - коментує Метт МакМаллен.
З розвитком програм штучного інтелекту дедалі більше компаній хочуть «олюднити» своїх силіконово-кібернітичних коханок. Так, наприклад, китайська компанія IronTech Dolls за допомогою ШІ намагається навчити своїх роботизованих дівчат розпізнавати голос власника, розуміти його емоції, наміри і відповідно підлаштовувати свою поведінку під настрій людини.
У планах компанії «навчити» кібернетичних коханок розповідати історії, і краще фліртувати з представниками протилежної статі. Для цього IronTech Dolls планують попрацювати над реалістичною мімікою силіконового обличчя андроїдів, використовувати, рухи стегнами тощо. Також компанія планує впровадити в ляльок модуль для регулювання температури, щоб тіло синтетичної коханки було теплим на дотик і посилювало відчуття близькості.
Американська компанія Sex Doll Genie «навчила» своїх кібернетичних подруг імітувати не тільки дихання, а й биття серця.
Китайська компанія Starpery Technology завдяки використанню технології штучного інтелекту навчила свої секс-моделі взаємодіяти з користувачем не тільки голосом, а й фізично. Перший прототип секс-ляльки нового покоління з вбудованим штучним інтелектом від Starpery Technology з'явився на полицях секс-шопів наприкінці 2024 року.
Що сказати? Прогрес іде в усіх сферах людських стосунків, але куди він приведе - поки не зрозуміло.
«Людство стоїть на порозі створення роботів, яких можна полюбити», - пише The Financial Times. «Так, штучний інтелект удосконалюється і бесіди з ним звучать дедалі природніше», - зазначає журналістка Майджа Палмер.
Але Кетрін Річардсон, британський фахівець з етики робототехніки, застерігає: поява секс-роботів позначиться на міжособистісних стосунках. «Впроваджується уявлення, ніби без стосунків із людьми можна обійтися, усі твої потреби здатна задовольнити машина», - пояснює вона.
Річардсон заснувала рух «Кампанія проти секс-роботів». На її думку, виробництво пристроїв, які на вигляд нагадують жінок, вселяє чоловікам, що до жінки треба ставитися як до бездушного предмета. До того ж взаємодія з машинами шкодить емоційному розвитку людини.
Що можна сказати? Поживемо - побачимо.
