· 

Українська зубна щітка Effa завойовує світ


Українська компанія Effa розробила екологічну одноразову зубну щітку з переробленого паперу та екологічно чистих матеріалів.

 

Не виключено, що вже зовсім скоро під час подорожі до ЄС чи США у ванні місцевого готелю ви побачите одноразову щітку українського виробництва. Причому не традиційну, пластикову, яка буде тягарем для довкілля на наступні 500 років, а екологічну.

 

Саме з таким продуктом стартап із Краматорська Effa переміг на конкурсі екологічних інновацій Clim@ у Франкфурті, який уперше провела інвестиційна компанія Finance in Motion.

 

У конкурсі взяли участь 260 проєктів із 80 країн світу, проте українські розробники увійшли до п'ятірки найкращих.

 

За словами кофаундерів стартапу Іллі Кичука та Дар'ї Василенко, за тиждень, проведений у Німеччині, вони змогли домовитися про інвестиції та співпрацю. Щоправда, поки що деталей майбутнього контракту Ілля не розголошує.

 

 

А ось про свою щітку українські стартапери готові розповідати багато. Вона має сучасний мінімалістичний вигляд.

 

Тіло щітки зроблене з переробленого паперу і вкрите тонким шаром ламінації на основі органічного пластику. Він захищає щітку від передчасного розмокання.  Навіть якщо щітку не утилізувати, а викинути, вона стане корисним добривом для ґрунту.

 

Щетина зроблена з нейлону, тому що, за рекомендаціями Асоціації стоматологів, нічого, крім синтетичної щетини, у щітках використовувати не можна. Щетинки будуть відокремлюватися й утилізуватися. Нейлон, який використовується, розкладається швидше за інші види пластику.

 

Упаковка Effа теж екологічна - вона зроблена з тонкого шару переробленого паперу і розчиняється у воді.

 

Ідея дуже проста і, як розповів представник організаторів конкурсу Лаклен Кемерон (Lachlan Cameron), саме це допомогло компанії Effa перемогти: "Йдеться про добре знайомий продукт, яким усі користуються, але який, на жаль, неекологічний. Зубні щітки часто викидають, іноді їх використовують тільки один раз. Саме поєднання настільки знайомого продукту і того, як можна ефективно утилізувати використаний продукт, зробило такою привабливою ідею екологічної щітки".

 

 

Ілля Кічук також тішиться, що його ідея не потребує ані створення складних технологій, ані багатомільйонного фінансування, ані довгих років розробки та тестування. Ідея створення зубної щітки з паперу з'явилася в Іллі рік тому, коли він побачив, як у готелях клієнтам масово пропонують одноразові зубні щітки, які потім одразу викидаються.

 

Крім того, за статистикою ці предмети особистої гігієни вважаються одними з найбільших у світі забруднювачів довкілля: готелі та авіалінії щодня викидають близько шести тонн одноразових зубних щіток (!).

 

Саме з таких простих речей, вважають організатори Clim@, найлегше починати боротьбу за чисте довкілля: "Це можна назвати дрібницею, але вплив саме таких змін може бути дуже великим. Люди запам'ятають цей продукт, розповідатимуть іншим. Їм буде приємно, що вони допомагають довкіллю, їм захочеться зробити ще щось хороше, люди почнуть думати про інші види сміття, про те, які ще аспекти свого життя вони можуть «озеленити».

 

Українські стартапери розповіли, що ще до поїздки на конкурс у Німеччину вони вже отримали попередні замовлення в 40 країнах світу, зокрема і в Європі. Насамперед, їхній продукт зацікавив компанії, клієнти яких багато подорожують і не хочуть шкодити природі.

 

За матеріалами порталу DW 

 

 

 

STARTUP NEWS