Історія про те, як креативний підхід до проблеми допоміг запобігти загибелі людей.
У сучасному суспільстві розвиток креативного мислення дає людині неймовірні можливості. Особливо це цінно для тих людей, які не бояться брати на себе відповідальність і проявляти творчий підхід під час вирішення проблеми.
Саме такий креативний і простий підхід до вирішення проблеми проявили співробітники метрополітену в Японії.

Але про все за порядком. Спочатку про коріння проблеми.
У країні сонця, що сходить, ставлення до спиртного більш споеійне, але пити японцям доводиться часто. Традиційний рисовий напій називається ніхонсю, має міцність 15-20% і являє собою продукт бродіння рису. Однак, не в градусах щастя, а в тому, скільки цих самих градусів було прийнято на груди. Цікаво те, що ціна ніхонсю безпосередньо залежить від його впливу на організм. Напій, від якого п'янієш менше - коштує набагато дорожче.
Треба сказати, в Японії жодне корпоративне свято (укладення угоди, підписання контракту, просто важливі переговори) не обходяться без саке. Не випити з важливим клієнтом - моветон. У деяких клерків це навіть входить до списку службових обов'язків. Ну а не випити з начальником - взагалі верх непристойності. Вважай - звільнений.
Є навіть спеціальний термін - «номунікейшн». Від японського «ному» - бухати і «комунікейшн» - не потребує перекладу. Номунікейшн, насправді, один із найефективніших способів урегулювання офісних конфліктів у Японії. Напідпитку ти маєш право висловити колезі все, що ти думаєш про нього, про його роботу і про його близьких родичів.
Японець напідпитку ніколи не сяде за кермо, а поїде додому тільки громадським транспортом. І ось тут з'являється друга проблема.
У метро стоять автомати з продажу алкогольних напоїв і це не є добре :)

Зрозуміло, що у деяких пасажирів з'являється бажання «продовжити банкет», що зазвичай закінчується міцним сном на підлозі вагона. Численні плакати, що закликають доїхати до дому при свідомості і набратися до скотинячого стану вже там, не діють.


Найстрашнішим у цьому є те, що зловживання спиртним у метро призводить до страшних наслідків. Люди починають падати на рейки!
Японська транспортна компанія West Japan Railway Company звернула свою увагу, що кількість випадків падіння людей з платформ у метро значно зросла. Так, наприклад, у 2013-му році сталося 200 подібних інцидентів, що в два з половиною рази більше, ніж у 2003-му.
Було багато пропозицій щодо запобігання нещасним випадкам. Пропонували встановити загородження, що автоматично піднімаються, або додаткові двері для входу у вагони, але ці рішення були досить дорогими.
Тоді з метою запобігання подібним подіям метрополітен вирішив проаналізувати ситуацію з падіннями пасажирів і замовив спеціальне дослідження інцидентів. Протягом 2-х років компанія Spoon & Tamago проводила аналіз записів камер спостереження, встановлених на платформах, і зробила дуже цікаві висновки.
Результати дослідження показали, що, всупереч очікуванням, рішення потрібно шукати не на краю платформи (встановлення загороджувальних бар'єрів або скляних стін із збіжними дверима), а в її центрі. Річ у тім, що дев'ять із десяти п'яних людей не блукали біля краю, перш ніж упасти, а просто вставали з лавочок у центрі та рішуче крокували у бік поїзда, що рухався, так, ніби точно знали, куди вони йдуть.

У випадку, коли поїзд ще не прибув, а зупинитися «дозрілому клієнту» було важко, його шлях закінчувався падінням з платформи на рейки.
Рішення виявилося дуже простим і до біса геніальним. Компанія поміняла розташування лавок з паралельного (щодо рейок) на перпендикулярне.

Тепер для того, щоб нетвереза людина змогла увійти у вагон метро, їй доведеться спочатку зупинитися та повернутися в потрібний бік, що допоможе скоординувати свої рухи, «увімкнути голову» і не піддатися зловісній силі інерції.

Як на мене, то простіше було б не продавати спиртне в метро! Але автомату це не заборониш... :)
STARTUP NEWS