Німецька компанія Lilium Aviation провела перші успішні випробувальні польоти прототипу двомісного літального апарату з вертикальним злетом і посадкою Lilium Jet ще в 2017р.
За два роки багато що змінилося і навесні 2019 року команда представила вже п'ятимісну модель літального апарату Lilium Jet та провела його перші випробування.

Lilium - це стартап, заснований чотирма випускниками Мюнхенського університету - Даніелем Вігандом (Daniel Wiegand), Патріком Натеном (Patrick Nathen), Себастьяном Борном (Sebastian Born) і Маттіасом Майнером (Matthias Meiner). Компанія працює в бізнес-інкубаторі Європейського космічного агентства (ЄКА).
Даніель Віганд: «Нашою метою було розробити літак для використання в повсякденному житті. Літак, який би не потребував складної і дорогої інфраструктури аеропорту».

Літальний апарат обладнаний 36-ма електро-«турбореактивними» двигунами, встановленими в 10-метрових крилах. Двигуни розділені 12-ма рухомими пластинами, що направляють повітряні потоки. Такі інноваційні двигуни, за словами команди, роблять його набагато тихішим, ніж гелікоптери або традиційні приватні літаки. Завдяки вертикальному зльоту та посадці апарат потребує лише відкритого майданчика 15 на 15 метрів і не потребує злітно-посадкової смуги. За рахунок мінімальних вимог вартість експлуатації апарату може бути порівнянна зі звичайними автомобілями, але за швидкістю літак буде в п'ять разів швидшим. Максимальна швидкість польоту - 300 км/год, дальність - до 300 км.
Якщо перший прототип був розрахований на двох осіб, то нова модель розрахована вже на п'ятьох.



Співзасновник і генеральний директор стартапу Lilium Aviation Даніель Віганд зазначив: «Сьогодні ми робимо ще один величезний крок до того, щоб зробити мобільність у містах реальністю. Менш ніж за два роки нам вдалося спроєктувати, побудувати й успішно випробувати літак, який піде в серійне виробництво.
Перехід на нову концепцію п'ятимісного літального апарату завжди був нашою амбіцією, оскільки він дає нам змогу відкривати небеса для більшої кількості мандрівників. Наші споживачі - друзі або сім'ї, що летять разом, мандрівники з пердмістя, які їдуть до міста. Маючи п'ять місць, ви отримуєте реально економічний переліт, який просто не може бути у двомісній моделі. Наш Lilium Jet прекрасний, і ми були в захваті від того, як він вперше піднявся в повітря. Завдяки ідеальному балансу дальності та швидкості, наші літаки можуть мати великий вплив на новий підхід до подорожей у всьому світі».

У перспективі такий транспорт, який використовується як аеротаксі, допоможе мегаполісам впоратися з підвищеним транспортним завантаженням.

Для прикладу розробники розглядають поїздку з Манхеттена (Нью-Йорк) до аеропорту імені Джона Кеннеді. На класичному таксі до аеропорту можна дістатися за 55 хвилин, тоді як на Lilium Jet переліт займе всього 5 хвилин. При цьому вартість такої поїздки буде вдвічі нижчою, ніж на звичайному таксі.

Проєкт вирізняється своєю енергоефективністю, оскільки споживає набагато менше енергії, ніж стандартні літаки та електролітаки традиційних конструкцій.

У компанії зазначили, що особливу увагу приділяють безпеці польотів. Вихід з ладу кількох двигунів не призведе до краху літака, а вертикальна посадка не потребуватиме спеціальної посадкової смуги. На крайній випадок кожен літак укомплектований парашутом, а встановлена в літаку комп'ютерна система здатна запобігати можливим небезпечним маневрам пілотів. Крім того, кабіна літака водонепроникна, що вельми зручно під час аварійної посадки на воду.
Попереду суворі польотні випробування і сертифікація. За оптимістичними прогнозами засновників стартапу, запуск Lilium Jet у серійне виробництво й організація мережі аеротаксі у великих мегаполісах планується до 2025 року.
Ну що ж, поживемо-побачимо.
Якщо Вас зацікавив проект, подробиці на сайті стартапу lilium.com
STARTUP NEWS