Перспективний стартап Lilium займалася розробкою літаків вертикального зльоту та посадки (VTOL), як нового типу міського та приміського транспорту. За оптимістичними прогнозами засновників стартапу, запуск аеромаршруток Lilium Jet у масове виробництво й організація мережі аерокарів у великих мегаполісах планувалися вже 2025 року. Але не все так сталося, як гадалося.

Lilium, колись фаворит у зароджуваній індустрії електричних літаків, Стартап, що залучив понад мільярд доларів до виходу на біржу, ввійшов у круте піке. Остання спроба залучити кошти для вихода з банкротства провалилася і компанії довелось припинити діяльність та звільнити близько 1000 працівників.
Першим про звільнення працівників Lilium повідомило видання Gründerszene. Співзасновник стартапу Патрік Натен підтвердив у LinkedIn, що 10-річна компанія припинила роботу.
«Після 10 років і 10 місяців це сумний факт, що Lilium припинив діяльність. Компанія, яку заснували Даніель, Себастьян, Матіас і я, більше не може дотримуватися нашої спільної віри в більш екологічну авіацію. Це розриває серце, і цей момент здається до болю іронічним», – написав Натен.
На електронні листи журналістів профільних видань представник Lilium надавав всього одну відповідь: «Компанія зв’яжеться з вами, коли ми зможемо щось сказати»
Стартап Lilium, який займалася розробкою літаків вертикального зльоту та посадки (VTOL) з можливісю міських перевезень зі швидкістю до 100 км/год, колапсував кілька місяців. Свого часу бачення стартапу щодо електричних літаків привернуло декількох відомих спонсорів, таких спонсорів, як Tencent і залучило багато потенціальних клієнтів, зокрема замовлення на 100 електричних літаків із Саудівської Аравії. На кінець 2024 року поточний портфель замовлень компанії складався з попередніх замовлень, бронювань, опціонів і меморандумів про співпрацю на більш ніж 780 літаків Lilium Jets для операторів у США, Південній Америці, Європі, Азії та на Близькому Сході.
У 2021 році компанія стала публічною на біржі Nasdaq шляхом злиття з компанією SPAC Qell. Здавалося б, усе йде згідно з бізнес-планом і прогнози вельми обнадійливі. Але компанія витрачала гроші швидше, ніж могла отримати від інвесторів и останнім часом фінансів стало постійно не вистачати.
Хоча компанія досягла певного прогресу, включно з випуском свого першого повномасштабного прототипу, до випуску готового продукту залишалося ще багато часу, а це дуже бентежило інвесторів.
У жовтні 2024 після того, як не вдалося залучити екстрені кошти від уряду Німеччини. Lilium заявила, що подає заяву про банкрутство . Через банкрутство Lilium втратила контроль над своїми дочірніми компаніями, до яких входить і Lilium eAircraft.
24 грудня 2024 компанія заявила, що консорціум інвесторів все ж таки погодився придбати дочірні компанії Lilium, що дозволить їй реструктуризуватися та вийти з банкрутства.
Mobile Uplift Corporation, компанія, заснована інвесторами з Європи та Північної Америки, вирішила придбати операційні активи двох дочірніх компаній стартапу, Lilium GmbH і Lilium eAircraft GmbH. Але відповідно до законодавства Німеччини про банкрутство, материнська компанія Lilium NV не отримає жодних коштів
Умови угоди, завершення якої очікується в січні 2025, не розголошуються. Консалтинговий гігант KPMG керував процесом продажу Lilium. Корпорація Mobile Uplift заявила в оголошенні, що має намір повторно найняти працівників, які були звільнені відразу після відкриття провадження та закриття угоди. Незрозуміло тільки скільки працівникив з числа звільнених (а їх було понад 1000) будуть знову прийняті на роботу.
Після завершення угоди нові власники планують реструктуризувати Lilium, дозволяючи компанії вийти з банкротства з неушкодженими технологіями та без боргів.
«Ми дуже раді оголосити про підписання інвестиційної угоди з дуже досвідченим консорціумом інвесторів, що є великим проривом», — каже генеральний директор Lilium Клаус Роуе. «Закриття угоди на початку січня дозволить нам відновити наш бізнес».
Ну що ж, подивимося що буде далі. Найімовірніше, на компанію чекає «розбір польотів», зміна керівництва і нова виробнича політика. Як кажуть, нова мітла мете по-новому.

STARTUP NEWS