На щорічній весняній виставці похоронної індустрії Funeral Expo 2018 в Амстердамі було представлено макет капсули для самогубств під назвою Sarco.

Пристрій сконструювали нідерландський дизайнер Александер Баннінк і австралійський громадський діяч і гуманіст доктор Філіп Ніцшке, більше відомий як «доктор смерть». Філіп багато років присвятив боротьбі за легалізацію евтаназії. Завдяки його зусиллям вдалося легалізувати евтаназію в північній частині Австралії (щоправда, згодом відповідний закон скасували).

Принцип дії девайса досить простий. В основі конструкції знаходиться резервуар з азотом. Над ним розташована зйомна капсула, куди лягає людина, що вирішила добровільно піти з життя. Поступово капсула заповнюється азотом, «пацієнт» відчуває легке запаморочення, потім швидко втрачає свідомість і вмирає від гіпоксії.
За твердженням доктора Ніцшке, обрана концепція дасть змогу людині швидко і безболісно накласти на себе руки.
Примітно те, що капсула виготовлена з біорозкладного пластику і після від'єднання від основи може послужити труною для покійного. До речі, назва пристрою «сарко» це скорочене від «саркофаг».
За словами Філіпа Ніцшке, ідея винаходу була навіяна судовим процесом у справі британця Тоні Ніклінсона, що викликав великий суспільний резонанс у 2012р.
У 2005 році Тоні Ніклінсон переніс серйозний інсульт, який призвів до повного паралічу і зробив його нездатним говорити або рухатися. У результаті Тоні затіяв судовий процес, метою якого було дати лікарям законне право позбавити його життя. Однак виграти процес не вдалося...
У пошуках можливих варіантів вчинення суїциду людині, яка може тільки моргати, адвокат Ніклінсона звернувся до доктора Ніцшки як до визнаного фахівця з ефтаназії.
«Смерть не повинна бути чимось, що ти приховуєш у якійсь задній кімнаті», - сказав д-р Ніцшке в інтерв'ю виданню The Independent.
Винайдена капсула смерті наштовхнулася на жорстку критику. З одного боку, це було викликано історичними асоціаціями. Деякі називали Sarco «газовою камерою», порівнюючи її з нацистськими винаходами часів Другої світової війни.
З іншого боку критики вважають, що футуристичний вигляд саркофага, що нагадує капсулу анабіозу на космічному кораблі, і зайва «гламуризація» суїциду призведе до сплеску самогубств.
Але критика не зупиняє конструкторів. Ба більше, вони мають намір викласти в Інтернет креслення пристрою, за якими можна самостійно побудувати апарат за наявності часу і ресурсів.

Першу робочу модель Sarco стартапери представлять до кінця року, а поки що всі охочі отримали можливість «протестувати» пристрій з використанням окулярів віртуальної реальності. Кажуть, це був найпопулярніший експонат на виставці Funeral Expo 2018.
STARTUP NEWS
P. S. Наразі допомогти піти з життя офіційно можуть лікарі в американських штатах Орегон, Вермонт і Вашингтон, а також у таких країнах, як Бельгія, Нідерланди, Люксембург і Швейцарія.
У Швейцарії щодо евтаназії існують найліберальніші закони. У цій країні неймовірної популярності набирають програми з відходу з життя іноземців і сюди з усього світу їдуть ті, хто за допомогою лікарів хоче закінчити своє земне існування. Як показує статистика, за три роки у Швейцарії вдвічі зросла кількість туристів-самогубців. І хоча самі швейцарці незадоволені як новим іміджем своєї країни, так і кількістю катафалків на вулицях міст, забороняти добровільні самогубства в країні ніхто не збирається.