Найвища у світі баштова сонячна електростанція побудована в Ізраїлі. Вихід на робочу потужність в 121МВт планується в 2018р.
У пустелі Негев (Ізраїль) завершилося будівництво сонячної електростанції Megalim баштового типу.

Сонячні електростанції (СЕС) баштового типу працюють за принципом отримання водяної пари з використанням сонячної енергії.
У центрі СЕС стоїть вежа, на вершині якої розташований резервуар із водою (бойлер). По колу від вежі на деякій відстані розміщені геліостати (рухомі дзеркала), що відбивають сонячні промені на резервуар з водою. Вода закипає і перегріта пара, температура якої доходить до 600 град за Цельсієм, потрапляє на турбіну, яка і виробляє електрику.

Megalim - найвища у світі електростанція серед інших подібних СЕС. Висота її вежі становить 240 метрів. Бойлер на верхівці вежі, освітлений сонячним промінням, світиться як гігантська лампочка і його видно на відстані десятки кілометрів.
50 000 дзеркал-геліостатів займають територію в 300 Га, а це понад 400 футбольних полів. Для управління системою позиціонування дзеркал використовується мережа Wi-Fi.

Потужність станції в пустелі Негев становить понад 121 МВт - цього достатньо для міста, в якому 110 000 домашніх господарств.
Будівництво електростанції вартістю близько $570 мільйонів фінансувалося американською компанією General Electric, французькою Alstom та ізраїльським приватним інвестиційним фондом Noy. Мета цього проєкту - перехід до поновлюваних джерел енергії та енергетичної незалежності. Саме тому держава взяла на себе зобов'язання купувати електроенергію станції протягом наступних 25 років.
Раніше СЕС баштового типу було побудовано в Марокко, у Південній Африці та в Каліфорнії, де в пустелі Мохаве до теперішнього часу перебували найвищі у світі «сонячні вежі» заввишки 137 метрів. Каліфорнійський «сонячний комплекс» на три вежі і 350 тисяч дзеркал коштував $2,2 млрд, з яких $168 мільйонів вклала в проєкт компанія Google.

«Вартість електроенергії від сонячної вежі вдвічі-втричі дорожча, ніж від класичної електростанції, що використовує вуглецеве паливо, - розповідає Еран Гартнер, голова консорціуму Megalim, - проте сонячна енергетика екологічно чиста у порівнянні з традиційними електростанціями, що забруднюють атмосферу і сприяють глобальному потеплінню».

«Завдяки «сонячним технологіям» Ізраїль зможе задовольнити всі свої потреби в електроенергії, використовуючи всього чотири відсотки пустелі Негев», - сказав Ейтан Парнас, голова Зеленого енергетичного товариства Ізраїлю.
Треба сказати, що сонячна енергія вже протягом багатьох років використовується жителями Ізраїлю. У країні практично на всіх дахах встановлено сонячні колектори для нагріву води в будинках.
P. S. Електростанції баштового типу можуть бути ефективними в експлуатації тільки в рамках великомасштабних проєктів, на відміну від фотогальванічних панелей, де кожна панель працює як невеликий генератор.
STARTUP NEWS