· 

Palcohol- суха горілка


- Як же ви п'єте її, цю горілку?

- Та якби вона була твердою, я б її гриз!

                                            (народний діалог)

  

Попри те, що в США, після довгих розглядів і скандалів, дозволили продаж порошкової горілки на федеральному рівні, окремі штати все ж забороняють продаж цього продукту на своїх територіях. Штат Нью-Йорк став 21 таким штатом.

 

Творець незвичайного продукту під брендом "Palcohol" Марк Філіпс пояснює, що насамперед прагнув створити зручний для транспортування алкоголь. Замість того, щоб тягати з собою, наприклад, у похід, скляний посуд і зайву рідину, ви можете взяти пакетик із порошком. На місці можна додати рідину просто в пакет, розмішати і тяпнути.

Порошковий алкоголь - це не нова ідея, хоча вона й не набула поки що широкого поширення. Процес виробництва такого порошку було запатентовано ще 1974 року. Відтоді кілька виробників намагалися просувати свої продукти, але без особливого успіху. У Німеччині це був порошок під брендом «subyou», у Нідерландах - «Booz2go». В Японії з 1999 року можна купити порошкове саке. У 2009 році пітерський учений Євген Москальов розробив спосіб робити порошок із горілки.

 

Одна з причин малої поширеності продукту - його правова невизначеність. Зазвичай під визначення алкогольної продукції потрапляють тільки рідкі продукти, тому порошковий алкоголь теоретично можна продавати всім людям, навіть неповнолітнім. Тобто організація широких продажів потребує внесення змін до законодавства.

 

Після підписання закону, що забороняє продаж порошкової горілки в Нью-Йорку, губернатор штату Ендрю Куомо наголосив, що порошкоподібний алкоголь може призвести до небезпечного рівня сп'яніння в разі неправильного змішування або вживання у вигляді порошку.

"Це небезпечний продукт, що становить загрозу здоров'ю населення. Я пишаюся тим, що підписую документ, який прибере порошковий алкоголь з полиць магазинів", - сказав Куомо.

 

Виробник Palcohol спробував протистояти зусиллям заборонити продукт. Марк Філліпс, творець порошкового алкоголю, стверджує, що він набагато безпечніший, ніж звичайний алкоголь.

 

Скандали, пов'язані з отриманням ліцензії на Palcohol, відбувалися з моменту появи згадок про нього в ЗМІ на початку 2014 року. Перша версія сайту продукту закликала таємно проносити з собою Palcohol у місця, де він заборонений, або додавати його в їжу. Потім, після оголошення про отримання ліцензії на продаж, з'явилося повідомлення про те, що ліцензію відкликано. Причиною відкликання стало те, що ліцензію нібито було видано помилково.

 

Марк Філіпс зняв відео, в якому назвав першу версію сайту «тестовою і недопрацьованою» і пояснив, чому Palcohol незручно буде таємно проносити з собою або непомітно додавати його будь-кому в напій. Але, так чи інакше, ліцензію на продаж видано за всіма правилами, і продукт надійде на полиці магазинів тих штатів, де його ще не встигли заборонити.

 

Спочатку він продаватиметься в п'яти різновидах: горілка, ром, коктейль космополітен, маргарита і лимонний коктейль. Для отримання готового напою необхідно в пакетик із порошком додати води, а потім отриману суміш перелити в гарний келих.

Розклад такий: 30 грам порошку на 200 грам води для отримання 10% коктейлю.

За матеріалами  washingtonpost

 

 

STARTUP NEWS

 

P. S. У Японії виробляють порошкове саке з 1998р. Воно являє собою жовтуватий порошок, на кшталт порошку картопляних пластівців і розводилося без залишку холодною водою. На смак не відрізняється від натурального напою. На даний момент Японія - єдина країна з повністю легальним обігом сухого алкоголю.


Alcosynt – безалкогольна горілка 

На думку колишнього радника британського уряду по боротьбі з наркотиками професора Девіда Натта, через 10-20 років натуральний алкоголь у західних країнах вживатимуть тільки у виняткових випадках. Йому на зміну прийде алкосинт - напій, який відтворює ефект сп'яніння, але не отруює організм. Напевно, Девіду видніше, адже це саме він заснував стартап Alcarelle для розробки синтетичного аналога спиртного.



Air Co. Водка з повітря 

Стартап Air Co пропонує незвичайну технологію виготовлення спирту - не із зерна, а з повітря і води. За словами одного із засновників стартапу Грегорі Константіна, під час виробництва кожної пляшки горілки Air Co. з атмосфери поглинається стільки вуглекислого газу, скільки поглинають вісім дерев, що повністю виросли.



Самогон? Ні, Каннабисгон! 

Каліфорнійські вчені (зауважте, не британські) «навчили» дріжджі виробляти канабіс! Для цього звичайні дріжджі довелося генетично модифікувати. Отриманий новий штам дріжджів можна використовувати для ефективного виробництва екстракту канабісу та виготовлення з нього медичних напоїв.



Toulouse Green Gen Tech - екопляшки з конопель 

Стартап - компанія Toulouse Green Gen Tech була заснована двома підприємцями з Тулузи - Джеймсом де Руані та Северін Лораном. Після кількох років досліджень і дослідів їм вдалося розробити біорозкладну екопляшку з конопляних (або лляних) волокон і смол рослинного походження, яка придатна для вторинної переробки.