· 

Вони загубилися в часі


13 квітня 1771 року народився Річард Тревітік - талановитий британський інженер, який сконструював паровоз. Було це в далекому 1801 році.  

 

21 лютого 1804 року його паровоз під назвою «Пенідаррен» вперше  потягнув за собою поїзд. А 24 березня Тревітік отримав патент на свій паровоз.

 

Для отримання інвестицій на розвиток свого «стартапу» Річард Тревітік у 1808 році побудував демонстраційну кільцеву дорогу в парку, де його паровоз досконалішої конструкції катав людей зі швидкістю до 30 км/год.

 

Незважаючи на численні презентації, винахіднику так і не вдалося залучити інвестиції для будівництва залізниці та виробництва своїх паровозів. Винахідник збанкрутував і помер у злиднях.

 

Перша у світі громадська залізниця Стоктон - Дарлінгтон відкрилася тільки наприкінці 1825 року, поклавши початок паровозній епосі.

 

У середині XX століття випуск і експлуатацію паровозів у багатьох країнах було згорнуто, а самі вони були або порізані на металобрухт, або перетворені на нерухомі пам'ятники, або стали експонатами музеїв.

 

Але в деяких країнах, включно з глибинкою Америки, старі «парові» трудівники досі підвищують ефективність народного господарства.

 

Чесно кажучи, я був приємно здивований, побачивши серію фотографій американця Метью Малкевича - інженера, який дуже любить паровози.

 

Здавалося, у нашому світі справжніх паровозів уже не залишилося, але виявилося, що десь «там» вони є. Подивіться на цю дивовижну серію залізничних фотографій, об'єднаних загальною назвою «Lost Tracks of Time».

 

Метью дуже любить риболовлю і подорожі. Під час своїх подорожей країною він шукає місця, де ще працюють старовинні парові машини, і фотографує їх. Коли дивишся на його роботи - на працюючі паровози, машиністів, працівників старовинних паровозних депо, починаєш вірити, що ці машини справді загубилися в часі, або ми провалилися в часі років на сто в минуле.

 

Якщо вам сподобалися фотографії Метью Малкевича, то відвідайте його сайтт  www.losttracksoftime.com 

 

А ви знаєте, з якою швидкістю може йти паровоз? А поїзд із паровозом? Так ось, 3 липня 1938 року на невеликому схилі Стоук-Банк, що на південь від англійського міста Гретем, паровоз класу А4 № 4468 «Mallard» з гордою назвою «Дика качка» і составом із 7 вагонів розігнався до швидкості 202,7 км/год. Цей рекорд для поїздів на паровій тязі відтоді не побив ніхто, та й не поб'є вже, напевно, ніколи... :)

 

 

 

 STARTUP NEWS