У процесі зниження криптовалютної лихоманки зростає кількість померлих цифрових монет. Сайт Coinopsy оголосив «мертвими» понад 1000 токенів, а на Dead Coins їх нарахували 822, повідомляє Bloomberg.

Ситуація, що виникла, - наслідок невдач тисяч проєктів, які залучали гроші за допомогою ICO. Свою роль зіграло і регулювання з метою припинення спірних практик і шахрайства.
«Очевидно, що на ринку ICO занадто багато шахрайства та хайпу, - зазначив комерційний автор та інвестор Аарон Браун. - Я згоден з тим, що 80% ICO є шахрайськими, 10% не залучили достатньо коштів і провалилися відразу після збору грошей. Більшість із решти 10% також, імовірно, зазнають невдачі».
Згідно з дослідженням Salis Group тільки 3,8% ICO вважаються успішними або перспективними. Більшість ICO-проектів залучали інвестиції без досвідченої команди або продукту. Їхнім єдиним аргументом стали гучні обіцянки.
За даними СВ Insights, блокчейн-проекти частіше зазнають невдачі, ніж технологічні стартапи в інших галузях. Зі 103 блокчейн-компаній, які залучили ангельські інвестиції або посівне фінансування в період 2013-2014 років, тільки 28% отримали додаткові вкладення. Водночас із 1098 технологічних стартапів, які залучили кошти в період з 2008 по 2010 рік, 46% провели успішний другий раунд. З них 14% досягли четвертого раунду фінансування. Серед блокчейн-проектів таких тільки 2%.
Провалені ICO-проекти дорого обійшлися інвесторам. На відміну від BitConnect, чия капіталізація впала з приблизно $3 млрд до $4 млн, більшість ICO були відносно невеликими. Але за оцінками Autonomous Research інвестори все одно втратили близько $500 млн.
Незважаючи на багаторазові попередження регуляторів про можливе шахрайство, бажання швидко розбагатіти і зайвий криптовалютний хайп роблять свою справу. Дедалі частіше інноваційні проєкти віддають перевагу венчурному фінансуванню або краудфандинговим кампаніям, а не виведенню стартапу на ICO. Такий підхід дає змогу збирати фінансування швидше, але обходиться недешево.
З одного боку, сьогоднішні витрати на залучення грошей у крипто-стартап уже становлять понад 40% від отриманих на ICO коштів! З іншого боку, залучити 100 млн у компанію, у якої немає виручки, можна тільки на ICO. Тому навіть величезні витрати - допустима норма. Це і приваблює шахраїв.
За результатами дослідження Китайської академії інформаційних і комунікаційних технологій (CAICT) блокчейн-стартап у середньому живе лише 1,22 року. За минулі роки по всьому світу було запущено понад 80 000 блокчейн-стартапів і тільки 8% з них працюють досі.
«Ці проекти швидко зароджуються, але так само швидко вмирають», - зазначив Хе Баохун, директор науково-дослідного інституту хмарних обчислень і великих даних. «У Китаї ми створили децентралізований перепис верифікованих блокчейн-проектів. Зараз там налічується вже понад 200 компаній, - сказав Хе Баохун. - Такий перепис дасть змогу блокчейн-індустрії стати зрозумілішою і відкритішою».
ІНФОРМАЦІЯ ДО РОЗДУМІВ.
У 2019 році набуде чинності п'ята директива ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей, AMLD5. Вона зобов'язує всі фінансові установи - як банки, так і криптовалютні платформи - перевіряти особистості нових клієнтів.
Згідно зі звітом аналітичного центру P.A.ID Strategies, наразі майже дві третини американських і європейських криптовалютних сервісів не вимагають у користувачів документів, тим самим порушуючи місцеве законодавство.
Це означає, що злочинці, або політичні діячі та бізнесмени, які потрапили під санкції, за допомогою цих сервісів можуть вільно торгувати криптовалютами. Крім проблем із законом такий підхід підставляє під удар репутацію майданчика, який легко можна буде закрити і покарати, якщо з'ясується, що його використовують для відмивання грошей.