Групі дослідників з Університету штату Мічиган (США) вдалося розробити повністю прозорі сонячні панелі - прорив, який може призвести до незліченних застосувань в архітектурі, а також в інших галузях, таких як мобільна електроніка або автомобільна промисловість.

Попередні спроби створити такий пристрій були невдалі і скло, насправді, ніколи не було цілком прозорим. Команда Мічиганського університету зробила наголос у своїй роботі саме на прозорості. Вони розробили прозорий люмінесцентний концентратор сонячного світла (TLSC), який можна розмістити на шибці або будь-якій іншій прозорій поверхні.
Концентратор збирає сонячну енергію, не впливаючи на пропускну здатність світла цієї поверхні. У технології використовуються органічні молекули, які поглинають хвилі, невидимі людському оку, такі як інфрачервоні та ультрафіолетові промені.
«Ми можемо «налаштувати» ці матеріали так, щоб вони сприймали тільки ультрафіолетові та інфрачервоні хвилі, які потім відтворюються на іншій довжині хвилі в інфрачервоному діапазоні», - каже Річард Лант, доцент в інженерному коледжі Мічиганського університету. Сонячне світло, що потрапило на поверхню, транспортується до контуру панелі, де воно перетворюється на електрику за допомогою тонких смуг фотоелектричних сонячних елементів.
Це відкриття дасть змогу максимально ефективно використовувати фасади будівель, оскільки вертикальна площа часто перевищує площу даху, особливо для скляних хмарочосів. Таким чином, збір сонячної енергії з прозорих сонячних панелей стане більш ефективним і естетичним без втручань в архітектурний проект.
Ба більше, ця технологія може легко використовуватися і в роботі зі старими будівлями.
STARTUP NEWS
За матеріалами Michigan State University