Колосальна кількість людей у світі, які перебувають у госпіталях і будинках для людей похилого віку, потребують сторонньої допомоги під час одягання. Навіть лікарняний одяг їм доводиться одягати за допомогою медсестри. Тільки в США таких людей понад один мільйон.
Інженери Технологічного інституту Джорджії створили робота, який на основі штучного інтелекту навчився одягати на людину лікарняний халат. Для цього машині не потрібні камери - вона орієнтується на силу натягу тканини.

Кодова назва автомата - PR2. За задумом творців одного разу він поступить на службу в лікарні та хоспіси для допомоги пацієнтам, але зараз робот тільки вчиться. Щоб прискорити процес навчання, фахівці змоделювали 11 тисяч віртуальних прикладів того, як ШІ натягує халат. Серед них - безпомилкові рухи та грубі помилки. Ґрунтуючись на цих зразках, алгоритм навчився порівнювати силу під час процедури.
Заккорі Еріксон (Zackory Erickson), який керує дослідженням, поділився подробицями:
"Люди отримують навички шляхом проб і помилок. Ми надали PR2 таку саму можливість. Проводити тисячі випробувань на людині було б небезпечно і надзвичайно виснажливо. А для робота знадобився всього один день вивчення програмного комп'ютерного симулятора, щоб отримати уявлення про те, що відчуває людина, коли одягається".
Водночас робот вчиться передбачати наслідки своїх дій. Він прогнозує свої дії за п'яту частину секунди, щоб зрозуміти, як його маніпуляції позначаться на людині.
За словами дослідників менший час одягання збільшував кількість помилок. Зараз для того, щоб натягнути один рукав халата, ШІ потрібно десять секунд. Фахівці запевняють, що в найближчому майбутньому час скоротиться, а машина опанує весь процес перевдягання.
STARTUP NEWS