Рафаель Шеель (Rafael Scheel), дослідник безпеки з компанії Oneconsult, виступив із сенсаційною заявою - розумні телевізори стали шпигунами в наших будинках. На доказ він продемонстрував практичну можливість здійснення атаки на розумні телевізори, яка дає можливість отримати повний контроль за пристроєм.
За даними дослідника, близько 90% розумних телевізорів, проданих в останні роки, не захищені від DDoS-атак і шпигунства за користувачами.

Китайську компанію TP Vision (виробника Smart TV під маркою «Philips») за спробу шпигунства переслідував нідерландський департамент охорони персональних даних. Це було ще у 2012-2013 роках. Телевізори «Philips» фіксували дані про переглянуті програми та сайти, а телеглядач про це не знав нічого.
Того ж 2013 року британський блогер DoctorBeet виявив стеження зі свого смарт-телевізора LG. Причому, як він з'ясував, вимкнення стеження через меню в телевізорі зовсім не означає, що телевізор перестає відсилати дещо «Великому Брату».
Samsung прописав «Великого брата» у свої Smart TV у 2015р. Тепер телевізори отримали можливість не тільки вставляти рекламу у власні відео власників телевізорів, а й вести запис розмов у квартирі телеглядачів.
Про це Samsung відкрито попередив власників:
«Компанія Samsung може збирати, а Ваш пристрій може записувати голосові команди та відповідні тексти, щоб ми могли надавати Вам функції розпізнавання голосу, а також оцінювати та покращувати їхню роботу.
Майте на увазі, що якщо слова, які Ви вимовляєте, включають особисту або конфіденційну інформацію, то ця інформація буде серед даних, записаних і переданих сторонній організації під час Вашого використання функції розпізнавання голосу».
У термінах політики Samsung нерівноважне право на гаджет описується, як, наприклад, збір статистики, що не відключається. Компанія повідомляє:
«Якщо вимкнути індивідуальні рекомендації, то інформація і вміст, що відображається в службі Smart TV, можуть бути Вам не так цікаві. Компанія Samsung, як і раніше, зможе збирати інформацію про Ваше використання Smart TV з метою, описаною в цій Політиці конфіденційності Samsung».
У будь-якому разі дивуватися не доводиться. Smart TV - той самий комп'ютер. І можливості персоналізації реклами, накладені на телевізійні технології, безмежні. Якщо комп'ютер знає про нас усе, то значить варто тільки увійти у свої акаунти Google і Facebook з телевізора, так «улюблений ящик» теж знатиме про нас усе. Ну а від функції управління телевізора голосом хто ж відмовиться?
А як хочуть знати про улюблений народ люди в погонах! Неспроста ще у вересні 2015 року підрядник російського МВС відкрито замовив розробку софту для Smart TV, який підглядатиме за «інформацією». У контракті це звучало так: «Вишукування шляхів і способів вилучення криміналістично значущих даних, що містяться в пристроях, побудованих з використанням смарт-технологій»...
Ну а з 2022 року в російській недоімперії ні в кого не виникає питань навіщо, наприклад, «розумній прасці» мікрофон. Відомо навіщо - для «вилучення криміналістично значущих даних».
Цікаво, що МВС зацікавилося «інформацією» про дії телеглядачів набагато пізніше, ніж самі виробники «розумних телевізорів» (або «телекранів», як було у Джорджа Орвелла). Ну нічого, вони своє надолужать...
STARTUP NEWS
P. S. Якщо у вас параноя, це ще не означає, що за вами не стежать :)