· 

Розумні жалюзі SolarGaps виробляються в Європі


Український стартап SolarGaps вже кілька років просує на ринок віконної жалюзі. Ці жалюзі не прості, а розумні :) SolarGaps генерують електроенергію!

 

Сонячні модулі, змонтовані на віконних жалюзі, можуть автоматично коригувати своє положення, підходячи під поточне положення сонця для максимальної генерації енергії.

Управляється такий девайс додатком зі смартфона, при цьому отриману енергію можна зберегти і за допомогою перетворювача відправити в домашню електричну мережу. А можна і безпосередньо живити будь-який побутовий пристрій без необхідності використовувати додаткові акумулятори.

 

Розробники зазначають, що ефективність жалюзі SolarGaps досягає 150 Втг/м2 вікна для зовнішніх жалюзі і до 100 Втг/м2 для внутрішніх. Якщо вікна великі, то й енергетична підтримка буде значнішою.

 

 

SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав фінансування в розмірі 1 мільйона євро від Horizon 2020 на другій фазі, після додаткового етапу інтерв'ю в Брюсселі.

 

«Ми потрапили до 5% європейських стартапів, яким вдалося отримати кошти від Horizon 2020. Для нас це велике і важливе досягнення - не кожного дня стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Ми впевнені, що в майбутньому наш продукт стане обов'язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель на сонячні електростанції», - зазначив операційний директор стартапу Юрій Цверкун.

 

Залучене фінансування дасть змогу команді доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім того, стартап уже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і починає продажі через дилерів у країнах ЄС.

 

За словами Цверкуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятимуться і в технічному плані, і з точки зору управління.

 

Засновник стартапу Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала низку серйозних умов. «По-перше, ми підготували продукт до серійного виробництва. По-друге, отримали сертифікацію в ЄС. І, нарешті, показали, як наше рішення застосовується на практиці».

Команда SolarGaps двічі їздила до Брюсселя для представлення проєкту Єврокомісії. Як кажуть учасники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів, які аналізували бізнес-стратегію та перспективи інноваційного продукту на європейському ринку.

 

Треба зазначити, що європейський мільйон не перша інвестиційна підтримка цього українського стартапу. У 2016 році команда залучила американські інвестиції з оцінкою $1 млн, що дало змогу стартапу увійти в топ-угод галузі альтернативної енергетики за межами США.

 

А 2017 року стартап провів успішну компанію на краудфандинговому майданчику Kickstarter і залучив $102 324 (за заявлених $50 000) від 331 бейкера, що ще раз довело, що продукт компанії цікавий і затребуваний.

 

Побажаємо успіху українській команді на європейському ринку.

 

 

STARTUP NEWS