Всесвітній день пінхол-фотографії


Всесвітній день пінхол-фотографії (World Pinhole Photography Day) щорічно припадає на останню неділю квітня і його метою є вивчення та популярізація такого цікавого мистецтва як пінхол-фотографія тобто фотографія, що робиться без об’єктиву.

 

Пінхол-камера (інакше її називають «стеноп») являє собою камеру - обскуру з отвором дуже малого діаметра. Така своєрідна фотокамера забезпечує дуже велику глибину різкості, практично повну відсутність аберації, а якість зображення залежить тільки від дифракції світла.

Звичайний фотоапарат теж можна використовувати як стеноп, якщо замість фотографічного об'єктива закріпити непрозору кришку з мікроскопічним отвором.

Історія початку Всесвітнього дня пінхол-фотографії незрозуміла, але більшість джерел стверджують, що він почався ще в квітні 2001 року. Однак історія пінхол-фотографії набагато складніша і сягає в глибину століть. Ще з часів Леонардо да Вінчі камера-обскура (тобто темний ящик чи навіть ціла кімната з отвором у стінці) використовувалась як астрономічний прилад та прилад для полегшення малювання.

 

Ну а з появою світлочутливих матеріалів пінхол-камери стали улюбленим інструментом фотографів-піктореалістів, що дозволяло їм створювати художні фотошедеври, які нагадували картини художників-імпресіоністів.

 

Найвідоміший знімок камерою-обскурою був зроблений відомим британським фотомитцем, членом Королівського фотографічного товариства Джорджем Девісоном.

 

Він почав використовувати камеру-обскуру як один із перших фотографів-пікторіалістів та у 1890 році зробив фотокартину під назвою «Цибулеве поле» без різких контурів на грубому папері, створюючи ефект живопису. Її вважають першою імпресіоністичною фотографією. 

Ну, досить історії та теорії, тепер найцікавіше. Хочу продемонструвати Вам інструкцію з виготовлення саморобної пінхол-камери з... бетону!

 

Якщо ви думаєте, що я збожеволів, то ви абсолютно не праві, бо йдеться про справжній фотографічний інструмент для вдумливої та креативної піктореалістичної фотографії.

 

Придумав такий фотокреатив не черговий чеський бомж (фотографи знають) і не будівельники з Молдови Креску і Попеску, а дуже навіть мила дівчина з Нової Зеландії. Я не знаю, що змусило цю любительку фотографії сконструювати настільки креативний фотоінструмент, але, тим не менш, факт є і я хочу вас із ним познайомити. 

 

Отже, починаємо майстер-клас...

Дуже цікавий фотоінструмент, якому можна знайти багато цікавих застосувань, окрім основного призначення - від садового декору до гніту для квашеної капусти чи грибів.

 

 

Тепер ви знаєте про пінхол-фотографію все :)

 

 

Валерій Пичко для STARTUP NEWS


Polaroid. Реінкарнація № 2 

Наприкінці 2019 року відбулася спроба чергової реінкарнації концепції моментальної фотографії від компанії Polaroid. На ринок вийшла «міні фотолабораторія» миттєвих відбитків під назвою Polaroid Lab. Новий девайс дає змогу роздруковувати фотографії з мобільного телефону без підключення його до комп'ютера і принтера.



Техно-арт від Даніеля Аршама 

Різноманітні об'єкти сучасності, перетворені на археологічні знахідки, - візитна картка американського скульптора Даніеля Аршама (Daniel Arsham). Митець представив нову серію "побитих часом" фотокамер.



Fotodiox Crystal Camera

Гаджети не обов'язково мають бути функціональними. Вони можуть бути просто красивими... Компанія «Fotodiox» з Іллінойсу вирішила спростити вирішення складного завдання вибору подарунка і випустила сувенірні фотоапарати з високоякісного кришталю преміум-класу.