Оновлення 31/01/2024
25 травня у Києві народився авіаконструктор Ігор Сікорський (1889-1972).
Висловлювати повагу видатному авіаконструктору можна по-різному. Американська пивоварня «Two Roads Brewing Company» зі Стратфорда, наприклад, робить це відповідно до свого статусу. Починаючи з 2013 р. вони випускають колекційне крафтове пиво «Мрія Ігоря».

Пиво випускається в січні кожного року накладом близько 900 пляшок по 0,75 літра. Пляшки запечатуються пробкою і продаються тільки на евентах пивного заводу Two Roads за попереднім замовленням за ціною 20 доларів за пляшку (більше двох пляшок одному клієнту не відпускається).
Крім того, деякі «Мрії Ігоря» витримують у старих бочках від коньяку, мадери, джина і в бочках від старого шотландського віскі. Ці витримані «Мрії» продаються дорожче - по 25 доларів за пляшку.
Зазвичай на черговому заході з презентації нового пива присутні сини Ігоря Сікорського, які разом з автором - пивоваром Філом Марковскі, підписують етикетки на пляшках.
Першу пивну етикетку (2013р) і портрет Сікорського малював знаменитий художник-ілюстратор Дрю Фрідман.




Я не знаю, чи довго зберігатиметься таке пиво в колекціях любителів. Чом би й ні? Міцність пива (11-12%) та тривала витримка в бочках цьому сприяють. Але я точно знаю, що етикетка - однозначно гідний предмет колекціонування, особливо з автографами :)
Пивоварню Two Roads Brewing Company заснували 2012 року четверо друзів, які мріяли протягом багатьох років розпочати пивний бізнес. Гуру і пивний філософ компанії Філ Марковскі - пивовар із 27-річним стажем і переможець багатьох пивних конкурсів. Марковскі зазначає, що «Дві дороги» - це не просто логотип на будівлі пивоварні та на пивних етикетках, це філософія компанії. Життя завжди пропонує два шляхи, і який з них обрати - вирішувати Вам.

Валерій Пичко для STARTUP NEWS
Зліт і падіння Kuvee: Урок про інновації та виклики на ринку вина. Стартап Kuvee свого часу привернув значну увагу, обіцяючи революціонізувати споживання вина за допомогою смарт-пляшки. Він провів успішну краудфандингову компанію на Індигого, та залучив 9,8 мільйона доларів інвестицій!
Коли стартап масштабував виробництво, то зрозумів, що товар не продається. Kuvee спіткала невдача. Його історія – це класичний приклад того, як навіть найсміливіші ідеї можуть розбитися об реалії ринку та складність людських звичок.
Австралійське Вино "19 Crimes" (19 злочинів) завдяки інноваційному використанню технології доповненої реальності було визнано найкращим винним брендом 2017 року.
Пиво з кокаїном? Перше в світі пиво «зі смаком пригод»
Нідерландська компанія Pablo Beer представила нове пиво, основним інгредієнтом якого є листя коки. Pablo Beer має невеликий вміст алкоголю - всього 3,5%, але екстракт з листя коки викликає відчуття енергетичної піднесеності та поєднує в собі яскраві аромати з відтінком цитрусових і тонку гіркуватість, що “запрошує перервати повсякденну суєту та відчути смак пригод.”
Alcosynt – безалкогольна горілка
На думку колишнього радника британського уряду по боротьбі з наркотиками професора Девіда Натта, через 10-20 років натуральний алкоголь у західних країнах вживатимуть тільки у виняткових випадках. Йому на зміну прийде алкосинт - напій, який відтворює ефект сп'яніння, але не отруює організм. Напевно, Девіду видніше, адже це саме він заснував стартап Alcarelle для розробки синтетичного аналога спиртного.
Стартап Air Co пропонує незвичайну технологію виготовлення спирту - не із зерна, а з повітря і води. За словами одного із засновників стартапу Грегорі Константіна, під час виробництва кожної пляшки горілки Air Co. з атмосфери поглинається стільки вуглекислого газу, скільки поглинають вісім дерев, що повністю виросли.
«П'яна корова» - це не образа, а стартап :)
Чи можна кулінарний проєкт вважати стартапом? Якщо в ньому є інноваційна складова та ще й лавиноподібний успіх - то, мабуть, так. А якщо погянути з точки зору масштабованості такого проєкту, то начебто ні. Не даремно ж стара приказка свідчить - на колір і смак товариш не всяк. Йдеться про інноваційний проєкт французьких фермерів, які вирішили додати в раціон корів... вино. Що спонукало прийняти таке рішення і до чого це привело
Eкологічно чисте пиво «Піснер» або «Пісеньське» - пиво, під час виготовлення якого використовують сечу, зібрану на великих пивних і музичних фестивалях!
Данська пивоварна компанія Nørrebro Bryghus зібрала 50 000 літрів людської сечі для виробництва пива «The Pisner», призначеного для найсміливіших любителів пінного напою.