Kirin - електрична сільничка без солі

03/07/2025


Усі знають, що надмірне споживання солі шкодить здоров'ю, але як часом хочеться поласувати чимось солоненьким... В результаті - проблеми та призначення сімейним лікарем обмежень на споживання хлориду натрію.

 

Розв'язання цієї проблеми прийшло з країни сонця, що сходить, тобто з Японії, вчені  якої створили таку собі «розумну ложку», завдяки якій  вся їжа відчувається солонішою, ніж вона є насправді.

 

Ложка, яка робить їжу солонішою на смак, використовує слабкий електричний струм для концентрації молекул іонів натрію у їжі, додаючи сильнішого смаку умамі та солі до продуктів з низьким вмістом натрію.

 

Девайс був розроблений в лабораторії професора Хомей Міяшіта (Miyashita Laboratory) на кафедрі прикордонних медіа-наук Школи міждисциплінарних математичних наук Університету Мейдзі. Він має унікальну технологію електричних хвиль, що підвищує солоність продуктів з низьким вмістом натрію приблизно в 1,5 рази.

 

За словами керівників компанії Kirin, вони створили цей девайс, щоб допомогти людям споживати менше солі. Ця проблема особливо актуальна в Японії, де доросле населення країни споживає більш ніж удвічі більше солі, ніж рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

 

Обмежена партія цієї смарт-ложки вже надійшла у продаж в Японії за ціною приблизно 127 доларів США, але компанія Kirin сподівається продавати пристрій по всьому світу вже найближчим часом. 

Цей цікавий пристрій визвав неабиякий інтерес в Японії та Америці. Він став лауреатом премії Encouragement Award на 17-й церемонії Japan Marketing Awards, лауреатом премії президента Наукової ради Японії на 6-й церемонії вручення премії Japan Open Innovation Awards, отримав спеціальну нагороду на 12-й церемонії вручення премії з управління технологіями та інноваціями та отримав одразу дві нагороди на виставці CES Innovation Awards® 2025 у Лас Вегасі. Це були нагороди у двох категоріях - «Цифрове здоров'я» (Digital Health) та «Доступність і вікові технології» (Accessibility & Age Tech). На стенді компанії люди шикувалися в чергу, щоб скуштувати супчик інноваційною ложкою і переконатися, що це не диво, а нова технологія. 

 

Цікаво, що запуск ложки Kirin у виробництво ознаменував першу комерціалізацію технології, яка отримала Шнобелевську (Іг-нобелевську) премію 2023 року - сатиричну нагороду за самі безглузді винаходи та дослідження.

 

STARTUP NEWS


Eкологічно чисте пиво «Піснер» або «Пісеньське» - пиво, під час виготовлення якого використовують сечу, зібрану на великих пивних і музичних фестивалях!

Данська пивоварна компанія Nørrebro Bryghus зібрала 50 000 літрів людської сечі для виробництва пива «The Pisner», призначеного для найсміливіших любителів пінного напою. 



Масло з комах. Науковці з Гентського університету (Бельгія) отримали жир із комах, який є більш здоровою та ефективною альтернативою вершковому маслу.
Знамениті «бельгійські вафлі», виготовлені з використанням «масла з комах», анітрохи не поступаються ні за смаком, ні за зовнішнім виглядом оригіналам, що спечені з використанням звичайного масла.

Вчені стверджують, що нове масло легко засвоюється організмом людини, має антибактеріальний і антимікробний ефект, може нейтралізувати мікроби, бактерії та грибки в людському тілі.



«П'яна корова» - це не образа, а стартап :) Чи можна кулінарний проєкт вважати стартапом? Якщо в ньому є інноваційна складова та ще й лавиноподібний успіх - то, мабуть, так. А якщо погянути з точки зору масштабованості такого проєкту, то начебто ні. Не даремно ж стара приказка свідчить - на колір і смак товариш не всяк. Йдеться про інноваційний проєкт французьких фермерів, які вирішили додати в раціон корів... вино. Що спонукало прийняти таке рішення і до чого це привело 



Мільярд інвестицій у штучне м'ясо? Проєкт Патріка Брауна Impossible Foods пропонує не просто смачну їжу, а корисну: без холестеролу, гормонів і антибіотиків. Флагманський продукт компанії - чизбургер із рослинних продуктів.



Сірккалейпа - хліб із коників. Ви таке куштували? У Фінляндії в магазинах продається хліб із сушених коників.

Ще у вересні 2017 року фінська влада схвалила розведення і продаж комах як харчових продуктів. Знаменита компанія Fazer Food Services не змогла залишитися осторонь. Це й зрозуміло, Fazer вже 120 років є лідером у галузі розробки харчових технологій і ресторанного бізнесу. Саме ця компанія і розробила ідеальний рецепт хліба, до складу якого входить борошно, насіння льону та кунжуту, і «борошно» з... сушених коників.